امروز : شنبه 2 تیر 1397

زیبایی شب پر ستاره قشم با لنز ۲۳ دوربین ثبت شد

زیبایی شب پر ستاره قشم با لنز ۲۳ دوربین ثبت شد


بازدید : 314 نفر

23 عکاس هنرمند استان هرمزگان با حمایت روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم در دومین تور «عکاسی شب جزیره» همزمان با پدیده بارش شهابی دل به کویر زدند و با حضور در دشت های روستای کانی قشم زیبایی های آسمان پرستاره جزیره را در قاب دوربین خود به ثبت رساندند. 

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، جزیره زیبای  قشم به دلیل موقعیت خاص و بی نظیر جغرافیایی یکی از بهترین مناطق برای مشاهده پدیده های نجومی و کیهانی است و  پدیده بارش شهابی "برساوشي" يا "پرساوشی" هم که در بامداد يكشنبه ٢٢ مرداد ماه در آسمان جزیره مشاهده شد یکی از این پتانسیل ها است.

درهمین راستا عکاسان جزیره قشم و بندرعباس با حمایت و همکاری اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم برای عکاسی از این پدیده بی نظیر و زیبا شامگاه شنبه بیست و یکم مرداد ماه رهسپار دشت های روستای کانی شدند و عکس های زیبایی از این بارش شهابی و آسمان زیبای جزیره به ثبت رساندند.

شایان ذکر است، رویکرد سازمان منطقه آزاد قشم همواره حمایت از هنرمندان جزیره و استان هرمزگان برای پرورش و کشف استعدادهای افراد نخبه بوده و در همین راستا انجمن های هنری زیادی با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم راه اندازی شده است. 

دفتر انجمن عکاسان خلیج فارس قشم نیز یکی از انجمن هایی است که با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی در خانه هنرمندان جزیره مشغول فعالیت می باشد.