امروز : دوشنبه 30 بهمن 1396

افزایش 15 پرواز جدید در مسیر جزیره قشم

افزایش 15 پرواز جدید در مسیر جزیره قشم


بازدید : 336 نفر

حمید رضا مومنی با اعلام اینکه برنامه ویژه ای برای افزایش سفرهایی هوایی در مسیر قشم و دیگر نقاط کشور براساس طرح پیشواز انجام شده است، افزود: هفته گذشته ۵۸ سورتی پرواز در فرودگاه بین المللی قشم انجام شد که با افزایش بیش از ۱۰ درصدی این آمار در هفته پیش رو به ۶۴ سورتی پرواز می رسد.

وی یادآور شد: از هفته آینده ۱۵ پرواز رفت و برگشت به مجموعه پروازهای مسیر فرودگاه قشم اضافه می شود که نخستین پرواز در راستای تحقق طرح پیشواز از روز شنبه وارد جزیره می شود.

مومنی گفت: افزایش حمل و نقل هوایی در مسیر قشم بر مبنای تحقق اهداف جذب یک‌میلیون گردشگر به جزیره قشم در دستور کار قرار گرفته و به مرور بیشتر خواهد شد.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، ظرفیت های منحصر بفردی در حوزه گردشگری جزیره وجود دارد که نیاز به اقامت ۷ تا ۱۰ روزه گردشگران برای بازدید از این پتانسیل های طبیعی و تاریخی در قشم دارد.

او با اشاره به افزایش تعداد هتل ها و کاشانه های مهمان در شهرها و روستاهای جزیره قشم که در دو سال گذشته ایجاد شده، ادامه داد: معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در راستای سیاست های تدوین شده این مجموعه، برنامه های ویژه ای را برای ارتقای سفرها و ماندگاری بیشتر گردشگران در این جزیره زیبا اجرا می کند.

جزیره قشم با یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت و داشتن ظرفیت های فراوان گردشگری در طول سال پذیرای انبوه مسافران زیادی است که از سه مسیر زمینی (اسکله پهل به لافت)، دریایی (اسکله شهید حقانی به شهید ذاکری) و هوایی (فرودگاه بین المللی قشم) وارد این جزیره در جنوب ایران می شوند.